Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní Toulavé tlapky na Velký Javorník

20. 10. 2013

 

PODZIMNÍ TOULAVÉ TLAPKY

NA ROZHLEDNU VELKÝ JAVORNÍK

v neděli 27. 10. 2013

 

spol-foto-pod-rozhl..jpg

            Na společný výlet vyrazilo 7 psů se svými páníky, 2 členové bez psa a 5 rodinných příslušníků a přátel.

     V 7.35 hod jsme vyjeli z Bílovce vlakem do Studénky. Další spoj na Veřovice nám jel až po 9. hod., tak se chopil iniciativy Jarda a pozval výletníky na improvizovanou exkurzi do nedaleké čističky odpadních vodPsi si zde v rámci výcviku vyzkoušeli chůzi po roštech nad vodou  a páníci načerpali informace o tom, jak probíhá vyčištění splašků z kanalizace ;-) Zbytek času do odjezdu jsme strávili v hospůdce u nádraží.

 

pred-sov.jpg

       Do Veřovic jsme přijeli s malým  zpožděním, ale to nám neubralo na elánu. Sešikovali jsme se a vyrazili na Velký Javorník. Alena, která už výlet absolvovala, avízovala turisticky nenáročnou cestu. Zprvu se to tak jevilo, leč postupem času jsme už po "modré" šplhali jako datli. Ti opatrnější uhnuli a zvolili chůzi po asfaltce. Tři z nás tvrdohlavě sledovali modrou značku až k vrcholu, i když chvílemi údajně zápasili o život  ;-))   

vystup.jpg

 

      Krásné počasí přilákalo davy lidí, kteří s dětmi a také se psy neustále proudili na horu a z ní. Také pod novou stylovou rozhlednou a na ní bylo živo jako v mraveništi. Všichni, kdo na ni vystoupili, nelitovali, protože z ní byl úžasný výhled na všechny strany Beskyd.   

pod-rozhlednou.jpg

     Po občerstvovací půlhodince jsme vykročili na zpáteční cestu s vidinou napěněného pivka. Všechny hospůdky při cestě byly ale plné výletníků a  kýženého moku a jídla  se nám dostalo až po příjezdu do Studénky.       

 Náš první výlet se psy "za humna" se vydařil. Počasí nám přálo a  trasu jsme nakonec ve zdraví zvládli my i naši psi, kteří nechali své sváry doma a  ve vlaku i na túře se chovali slušně. Fotky najdete na Rajčeti  ZDE

     Tak sláva a nazdar výletu a na příští Toulavé tlapky zas vyrazíme před Silvestrem 29. prosince.